T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / OSMANGAZİ - Atatürk Ortaokulu

Haberler

Şbt

5-E sınıfı öğrencimiz Barış ÇOLAK Kocaeli İller arası 45 kg Karate Kumite de Türkiye 1. si oldu.Öğrencimize başarılar dileriz.

Şbt

13.02.2018 Salı günü Okullar arası yapılan Karate müsabakalarında Kata da Mehmet Berkay KARAMAN ,küçük erkeklerde Bursa 2.si olmuştur.Ayrıca Barış ÇOLAK ve Mustafa Enes KIRNAK okulumuzu temsil etmiştir.Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

Şbt

Okul Müdüremiz Mualla BULUT, Müdür Yardımcımız Merve ÇELİK, Okul Aile Birliği Başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur AKTAŞ’ a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak okulumuz adına taleplerde bulunduk.

Şbt

21.01.2018 Pazar günü Görükle’ de 200 sporcunun katılımıyla 2.etap Oryantiring İl yarışması düzenlendi.Bu yarışmada E-14 kategorisinde Barış KAYADİBİ 1. oldu. E-12 kategorisinde Emre KIRGIL 2. oldu. E-12 kategorisinde Toprak KAYADİBİ 3. oldu.E-Open kategorisinde Hasan Kağan MÜLK 1. oldu.Ayrıca 1-2-3-4 Şubat’ ta Antalya’ da yapılan 2. kademe Kulüplerarası Türkiye Şampiyonasında 6/j sınıfından Emre KIRGIL E-12 kategorisinde Türkiye 3. sü oldu.Öğrencilerimizin başarıları daim olsun.

Şbt

Kardeş okulumuz Yıldırım Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu´nu 5, 6, 7 ve 8. sınıf birincilerimizle ziyaret ettik.
Ziyarete Okul Müdüremiz Mualla BULUT, Müdür Yardımcımız Muzaffer Yüceden ve Okul Aile Birliği Başkanımız Sevgi Aydoğdu Pişkin le birlikte gittik.Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü İsmet Yılmaz ERMAN ‘ a  ve öğrencilerine ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz.

Ock

21 Ocak 2018 Pazar günü Görükle´de yapılan 200 sporcunun katılımıyla 2. Etap Oryantiring İl Yarışması düzenlendi.Bu yarışmada E-14 kategorisinde Barış KAYADİBİ 1. oldu.E-12  kategorisinde Emre KIRGIL 2. oldu ve Toprak KAYADİBİ 3. oldu. R-Open kategorisinde Hasan Kağan MÜLK 1.oldu.Öğrencilerimizi ve Beden Eğitimi öğretmenimiz Hülya Duygu AYDIN´ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ock

Ock

Silopi Yenişehir Ortaokulu öğrencilerinin yazmış olduğu mektuplar ve plaket için Atatürk Ortaokulu olarak teşekkür ederiz.

Ock

Ock

71. Verem Eğitimi ve Propaganda Haftası Etkinlikleri kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Kontrol Programları Birimi, İl Tüberküloz Koordinatörlüğü tarafından öğrencilerimize eğitim verilmiştir.

Ara

Beslenme Dostu Okul projesine 2016-2017 eğitim yılında başladı.Bu sene 2017-2018 denetimlerimiz 28 Aralık 2017 Perşembe günü gerçekleştirildi.Denetimimiz çok başarılı geçti.Bu proje sayesinde öğrencilerimizin düzenli hareket etmeleri, düzenli ve dengeli beslenmeleri, hijyene dikkat etmeleri konusunda son derece başarılı dönüşler yaşandı.Okulumuz Beslenme Dostu Okul projesi ile beslenme konusunda bilinçli nesiller yetiştirmeye devam edecektir.

Ara

Bursa Barosu´nun düzenlemiş olduğu "Çocuk ve Hukuk" konulu resim yarışmasına öğrencilerimiz büyük ilgi gösterdi. Yaratıcı düşünme becerilerinin ve farklı bakış açılarının geliştirilmesinin hedeflendiği yarışmada 8.sınıf öğrencimiz Ecem ANIT´ın hazırlamış olduğu çalışmalar sergilendi. Öğrencimizi ve Görsel Sanatlar öğretmenimiz Dilek TAMAZ´ı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ara

Beslenme Dostu Okul Projesi kapsamında her hafta yapmış olduğumuz okul meyve günlerimizle, öğrencilerimize sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırıyoruz.

Ara

Ara