T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / OSMANGAZİ - Atatürk Ortaokulu

Haberler

Mrt

Osmangazi Gençlik Merkezi ile ortak yürüttüğümüz “Kitap Okuma Halkaları” projesi kapsamında öğrencilerimiz bu ay okudukları Levent Çanakkale’ de adlı eserin kritiğini Yıldırım Mustafa Necati Okul Müdüresi Neriman TOK ÇOKGEZER ile birlikte gerçekleştirdi. Okulun Masal Evi bölümünde gerçekleştirilen kitap okuma kritiği sonunda öğle yemeğinde Türk askerlerinin o günün şartlarında yedikleri yemek ikram edildi.Öğrencilerimiz öğrenci kardeşlerine okudukları kitapları hediye etti.Çanakkale ruhunu ve o günün şartlarını bir kez daha öğrencilerimizle birlikte yaşadık.Ev sahipliğinden dolayı Okul Müdüresi Neriman TOK ÇOKGEZER’e teşekkür ederiz.

Mrt

Programın hazırlanmasında ve sunulmasında emeği geçen tüm öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Mrt

“Asım´ın nesli, diyordum ya...nesilmiş gerçek:
İşte çiğnetmedi nâmusunu, çiğnetmeyecek.” 
dizeleriyle örnek bir nesli anlatan Milli Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle andık.İstiklal Marşımızın 97. yıldönümünü çoşku ve gururla kutlamanın mutluluğunu yaşadık.Okulumuzda düzenlenen İstiklal Marşımızı güzel okuma ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerimizi ödüllendirdik. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Mrt

Okulumuzda düzenlenen İstiklal Marışımızı güzel okuma yarışmasında; 8-E sınıfından Enes DÜRÜS 1.
6-I sınıfından Irmak ÇAĞLAYAN 2. 5- G sınıfından Beliz ÖZDEMİR 3. omuştur.Öğrencilerimizi tebrik ederiz.

 

Mrt

Ozan YILDIRIM ve Emir KOŞAN okullar arası Matematik yarışmasında okulumuzu İzmir’ de temsil etmişlerdir. Öğrencilerimizi ve Matematik öğretmenimiz Abdullah Baş’ ı tebrik ediyoruz.Başarılarının devamını diliyoruz.

Mrt

5G sınıfından Alp Efe Göngördü Büyükşehir Okul Spor Etkinlikleri (BOSE) turnuvasında Osmangazi İlçesinde dereceye girmiştir.Öğrencimize başarılar diliyoruz.

Mrt

Okul çevre işbirliği ile öğrencilerimizle bugün de çeşitli etkinlikler yaptık.Vergi Dairesi’nden gelen yetkililerle birlikte öğrencilerimiz vergi bilincini geliştirme konusunda bilgilendiler.Yine Osmangazi Gençlik Merkezi ile ortak yürüttüğümüz “Kitap Okuma Halkaları” projesi kapsamında öğrencilerimiz kitap kritiğini yaptılar.

 

Şbt

Şbt

Okulumuz 6-C sınıfı öğrencimiz Ebrar Dilay Gonca Yolava ilinde 17-18 Şubat tarihlerinde yapılan 11-12 yaş yüzme yarışlarında 3 kulvarda ve takım yarışlarında yarışmıştır.
•4*50 takım olarak bayrak yarışlarında 3. oldu.
•200 m sırt yarışında A1 barajını geçerek finallere kaldı.
•100 m serbest yarışında B2 barajını geçerek finallere kaldı.
•400 m serbest yarışında B1 barajını geçerek finallere kalmıştır.
Öğrencimizi tebrik eder, başarılar dileriz.

Şbt

Okulumuzu ziyaret eden Bursaspor genç futbolcuları Furkan SOYALP, Ertuğrul ERSOY, Muhammed ŞENGEZER’ e,öğretmenleri ve aynı zamanda okulumuz İngilizce öğretmeni Meral Delihasanoglu ‘na öğrencilerimizle buluşturduğu için teşekkür ederiz.

Şbt

5-E sınıfı öğrencimiz Barış ÇOLAK Kocaeli İller arası 45 kg Karate Kumite de Türkiye 1. si oldu.Öğrencimize başarılar dileriz.

Şbt

13.02.2018 Salı günü Okullar arası yapılan Karate müsabakalarında Kata da Mehmet Berkay KARAMAN ,küçük erkeklerde Bursa 2.si olmuştur.Ayrıca Barış ÇOLAK ve Mustafa Enes KIRNAK okulumuzu temsil etmiştir.Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

Şbt

Okul Müdüremiz Mualla BULUT, Müdür Yardımcımız Merve ÇELİK, Okul Aile Birliği Başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur AKTAŞ’ a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak okulumuz adına taleplerde bulunduk.

Şbt

21.01.2018 Pazar günü Görükle’ de 200 sporcunun katılımıyla 2.etap Oryantiring İl yarışması düzenlendi.Bu yarışmada E-14 kategorisinde Barış KAYADİBİ 1. oldu. E-12 kategorisinde Emre KIRGIL 2. oldu. E-12 kategorisinde Toprak KAYADİBİ 3. oldu.E-Open kategorisinde Hasan Kağan MÜLK 1. oldu.Ayrıca 1-2-3-4 Şubat’ ta Antalya’ da yapılan 2. kademe Kulüplerarası Türkiye Şampiyonasında 6/j sınıfından Emre KIRGIL E-12 kategorisinde Türkiye 3. sü oldu.Öğrencilerimizin başarıları daim olsun.

Şbt

Kardeş okulumuz Yıldırım Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu´nu 5, 6, 7 ve 8. sınıf birincilerimizle ziyaret ettik.
Ziyarete Okul Müdüremiz Mualla BULUT, Müdür Yardımcımız Muzaffer Yüceden ve Okul Aile Birliği Başkanımız Sevgi Aydoğdu Pişkin le birlikte gittik.Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü İsmet Yılmaz ERMAN ‘ a  ve öğrencilerine ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz.